Červenec 2009

Selena Gomez fotky 02

31. července 2009 v 19:56 | ajka |  CelebritySelena Gomez fotky 01

31. července 2009 v 19:51 | ajka |  CelebritySelena Gomez

31. července 2009 v 19:48 | ajka |  Celebrity
Povolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 17
Datum narození: 22. 07. 1992
Místo narození: Grand Prairie, Texas, USA
Znamení: Rak
Výška: 165 cm

Životopis

Jmenuje se Selena Marie Gomez a narodila se 22.července 1992. Její herecká kariéra začala v roce 2002, kdy si zahrála Giannu v seriálu Barney & friends, zde se také seznámila se svou dobrou kamarádkou Demi Lovato, která hrála Angelu. Potom dostala roli ve filmu Spy Kids 3D: Game Over, and Brain Zapped.

Poprvé se objevila na konkurzu Disney, poté se odstěhovala z Texasu do Californie a stala se členem Disney "
rodiny". Začala se objevovat v populárních seriálech The suite life of Zack and Cody, Hannah Montana - zde si zahrála ve dvou dílech zpěvačku Mikaylu.

Její přestávka skončila v říjnu 2007, kdy se zúčastnila konkurzu na seriál Wizards of Waverly Place jako Alex Russo. Také hrála ve filmu
Moderní popelka 2 - zde si zahrála hlavní roli. Je také rostleskávačka


Gary Sinise

31. července 2009 v 19:44 | ajka |  ♥Herci1♥
Povolání: Herec, režisér, hudebník, producent
Věk: 54
Datum narození: 17. 03. 1955
Místo narození: Blue Island, Illinois, USA
Znamení: Ryby
Výška: 175 cm
Člen skupiny: Lt. Dan Band
Gary Alan Sinise byl nominován na Oskara za své ztvárnění plukovníka Dana, kterého hrál po boku Toma Hankse v Oskarem oceněném filmu Forrest Gump. Vedle Toma Hankse hrál také v "Apollo 13", vedle Mela Gibsona ve filmu Ransom a v psychologickém thrilleru DePalmy Snake Eyes. Dále hrál ve sci-fi thrilleru Imposter v Reindeer Games Johna Frankenheimera, v Mission to Mars DePalmy a The Green Mile Franka Darabona.

Sinise režíroval a koprodukoval adaptaci Steinbeckova románu Of Mice and Men , kde hrál vedle Johna Malkovichea a také režíroval Miles from Home, v kterém hrál Malkovich, Richard Gere, Kevin Anderson a Helen Hunt.

Ve věku 18 let se Sinise stal spoluzakladatelem slavného Steppenwolf Theater Company v Chicagu, kde pracoval jako umělecký vedoucí sedm let. Od té doby zaznamenal úspěchy na jevištích po celém světě, například na Broadwayi ve hře One Flew Over the Cukoo`s Nest a The Grapes of Wrath.

Od r. 1981 je žanatý sherečkou Moirou Harris, s níž má 3 děti: Sophiu Anu (1988), McCanna Anthonyho (1990) a Ellu Jane (1992).Já a zase já aneb mini dotazník

28. července 2009 v 22:20 | ajka |  Píšu
Jméno: Andrea
Příjmení: Sokolová
Datum narození: 2.8.1994
Věk: 15
Výška: 175 cm
Váha: okolo 50 kg
Stav: svobodná
Postava: Hubená
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Modrá
Rodina: Mamka Radka, Sestra Radka, Babička Božena a Dědeček Miroslav
Mazlíčci: Kanár Josef, Rosela Karel, Morčata Václav a Leopold, Pes Mazlik a Krocan Ota
Budoucí povolání: Lékař
Škola: ZŠ Bobrová
Oblíbený předmět: Přírodopis, Český jazyk a Dějepis
Oblíbený učitel: Jaroslav Strnad, Eva Červinková
Oblíbený herec: Carmine Gionivazzo, Tomáš Krejčíř
Oblíbená herečka: Anna Belknap, Barbora Munzarová, Klára Jandová
Oblíbený seriál: CSI: NY, Ordinace v růžové zahradě, Vražedná čísla, Kobra 11, Četnické humoresky a Tudorovci
Oblíbený film: A co když je to pravda?, Dokonalá partie, Pravá blondýnka, Letopisy Narnie a Harry Potter
Oblíbený zpěvák: Enrique Iglesias, Marek Ztracený, Karel Gott a Tomáš Klus
Oblíbená zpěvačka: Rihanna, Lucka Vondráčková
Oblíbená skupina: Bon Jovi, Chinaski
Oblíbená píseň: The best day of my live
Oblíbené zvíře: pes, kočka kůň, krocan
Oblíbená barva: modrá
Oblíbený spisovatel: J.K.Rowling, Thomas Brezina, Wiliam Nampier
Oblíbená kniha: Princezna Viktorie , Letopisy Narnie, Harry Potter
Koníčky: četba, škola, net , jízda na kole, hra na flétnu a zdravověda
Nesnáším: lež, faleš a povrchnost

Diplomek od sisters2 za bleskovku č. 1

28. července 2009 v 11:23 | ajka |  Diplomky od Vás
děkuji moc, je krásný.

Diplomek pro rachel

16. července 2009 v 19:55 | ajka |  Dipolmky za Sb

Diplomek pro rachel za spřátelení blogů:¨)))

Diplomek od Sisters2

16. července 2009 v 19:48 | ajka |  Diplomky od Vás

Diplome pro mě od sisters2.blog.cz

Panda červená

11. července 2009 v 14:32 | ajka |  Zviřata
Panda červená

Panda červená (Ailurus fulgens), je šelma rozšířená v jižní Asii. Jde o jediného žijícího zástupce čeledi Ailuridae příbuzné lasicovitým, medvídkovitým a skunkovitým šelmám.
Popis
Délka těla pandy červené je 50 až 60 cm, délka ocasu 30 až 50 cm a dosahuje hmotnosti okolo 3 až 4,5 kg. Dožívá se až 14 let. Má dlouhou, hustou srst, svrchu krásně rudohnědou nebo kaštanovou, naspodu těla a na končetinách leskle černou jen okraje uší, čenich a skvrny nad ušima jsou bělavé. Velmi kulatá hlava upomíná na kočku. V obličejové části je žlutobílá s hnědými obličejovými tvářemi a skvrnami pod očima (,,slzy"). Celkový vzhled pand doplňuje ještě dlouhý huňatý a široký ocas, který je na červeném podkladě tmavě kroužkován. Tlustá kožešina na nohách poskytuje ochranu proti chladu a skrývá i pachové žlázy. Panda červená připomíná menší postavou na krátkých nohách a dlouhým ocasem spíše mývala než medvěda. Také menším počtem zubů (3,1,3,2/3,1,4,2=38) je bližší šelmám medvídkovitým. Prsty má poměrně krátké, opatřené polozatažitelnými drápy a stejně jako panda velká našlapuje, na rozdíl od ostatních medvědů na celá chodidla. U pandy červené se vyvinul "šestý prst", palec navíc, který je tvořen výrůstkem zápěstní kosti. Můžeme jej najít i u její příbuzné Pandy velké. Tento prst umožňuje lepší uchopování větví, hlavně bambusu a větší stisk.

Výskyt
Jejím domovem jsou horské lesy v podhůří Himaláje v jižní Číně a Barmě. Panda červená je jedním z nejvýše žijících zvířat, protože se běžně vyskytuje v nadmořských výškách od 2000 m.n.m, ale i převyšujících 4000 m.n.m. Hrst fosílií bylo také objeveno v Severní Americe.

Panda velká

11. července 2009 v 14:23 | ajka |  Zviřata
Panda velká


Panda velká (Ailuropoda melanoleuca - doslovně "kočičí-stopa černá-a-bílá", čínsky: 大熊貓; pinyin: dà xióng māo) je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet. Od druhé poloviny 20. století se panda stala národním symbolem Číny a je zobrazována na čínských zlatých mincích.

Čínský název je složenina "medvěd-kočka". Západní ekvivalent panda pochází od její vzdálené příbuzné pandy červené, jde o francouzskou adaptaci nepálského slova "požírač bambusu". Dokud nebyla známa tato příbuznost (panda červená byla objevena v roce 1901), byla panda velká známá jako medvěd černobílý. Díky nejasné taxonomii získala v jednotlivých jazycích řadu ekvivalentních vědeckých pojmenování, v latině například Ailuropus melanoleucus, v češtině ještě panda černobílá a medvěd bambusový.
Hmotnost:75-160kg Délka:1,6-1,9 Mláďata:1-2 Březost: 97-181 dní Ohrožení: více než kritické Délka ocasu: 12-13 cm
Po mnoho desetiletí byla přesná vědecká klasifikace pandy předmětem debat, protože jak panda velká tak panda červená sdílejí vlastnosti medvědů i mývalů. Nicméně genetické testy odhalily, že panda velká je vskutku medvěd a patří do čeledi medvědovití. Jí nejblíže příbuzný medvěd je medvěd brýlatý z Jižní Ameriky.
Panda velká žije téměř nepřetržitě uvnitř bambusových houštin. Přestože se řadí mezi šelmy, je její potrava převážně rostlinná. Její trávící ústrojí má sice stavbu obvyklou spíše pro masožravce, unikátní bakteriální mikroflóra ve střevech jí však umožňuje bez problémů tuto těžkou potravu strávit. Po odborné stránce je všežravcem, neboť je známo, že se příležitostně živí vejci a spolu s bambusem konzumuje také nějaký hmyz. Jsou to pro ni nezbytné zdroje bílkovin. Při žvýkání se jí třesou uši.
Panda velká patří k ohroženým druhům, nebezpečí se zvyšuje s postupujícím narušováním jejích přirozených lokalit a velmi slabou porodností ať už v zajetí nebo v přírodě. Věří se, že v přírodě žije ještě 1 600 jedinců. Panda velká je symbolem Světového fondu na ochranu přírodyJsem pište

2. července 2009 v 9:53 | ajka |  Návštěvní kniha a vaše komentáře
tak se můžete psát všechny vaše komentáře přípomínky, přáníatd.:))))